İş Hayatında Kişisel İmaj ve Marka Yönetimi Eğitimi

0
76
İş Hayatında Kişisel İmaj ve Marka Yönetimi

İş Hayatında Kişisel İmaj ve Marka Yönetimini Eğitimi

 

Her gün, iş, eğitim, eğlence amacı ile sosyalleşerek bir çok yeni insan ile tanışıyoruz. Tanıştığımız insanlar hakkında belli başlı düşüncelere sahip oluyoruz. Kimileri samimi, eğlenceli, karizmatik, güvenilir ya da güvenilmez olabiliyor. Bu sebeple kimi tanıştığımız insanlar ile iletişim kurmaya devam ederken kimileri ile görüşmek istemeyiz.

Bu gibi kararları ise çok kısa bir süre içerisinde veririz. İlk izlenim için 30 saniye yeterli ve bu izlenimi değiştirebilmek ise çok zordur. Yeni tanıştığımız insanların zihninde bıraktığımız ilk izlenimin %7’sini sözcükler, %38’ini sesimiz ve diksiyonumuz, %55’ini yani en büyük kısmını ise beden dili ve görsel iletişimimiz etkiliyor. Çevremize çok kısa sürede kalıcı etkiler bırakıyor ve kişisel bir imaj yaratıyoruz. Bu kısa süreyi iyi değerlendirmemiz gerekmektedir.

İş hayatında başarılı olmak istiyorsak eğer kişisel imajımızı doğru yönlendirmemiz gerekecek. Doğru yöneteceğimiz kişisel imajımız markamızı yaratacaktır. Güçlü bir kişisel imaj ile iş hayatında daha başarılı olabilir ve markamız olan kimliğimizi bu sayede daha iyi pazarlayabiliriz.

Başarılı bir imaj yaratabilmek adına kişisel olarak kendimizi geliştirebiliriz. Kitaplar, makaleler, bu konudaki kaynaklardan faydalanabiliriz. Ayrıca profesyonellerden eğitim alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu konuda edx.com.tr’nin başarılı bir eğitimi bulunuyor. Bağlantı üzerinden eğitim detaylarına ulaşabilir, bilgi alabilir ve kayıt olabilirsiniz.

İmaj Yönetiminin Özellikleri

  1. Kendimize karşı dürüst olmak.
  2. Sabırlı ve istikrarlı hareket.
  3. Dengeli olmak.
  4. Değişimi desteklemek.
  5. Açık bir iletişim kurmak.