Evde veya İşte Kargo Beklemeye Son: Kargopark

0
90

Kargopark, toplu yaşam alanlarında konumlandırılan, 7/24 güvenlik kameraları ile izlenen ve kargo teslim alımını self-servis haline getiren bir ortak kargo istasyonudur. Yeni nesil kargo teslim çözümü olan Kargopark, kargo teslimatı sırasında evde veya işte olma zorunluluğunu ortadan kaldırarak alıcıların paketlerini istedikleri zaman ortak kargo istasyonundan almalarına olanak sağlar.

Kargoları Teslim Almak Artık Çok Kolay

Özellikle son dönemlerde e-ticarete olan talebin artmasıyla beraber kargo şirketlerinin yoğunluğu gitgide fazlalaştı. Bu yoğunluk da beraberinde birtakım sorunlar getirmeye başladı. En büyük problemlerden biri de kargo teslim tarihinin tam olarak belli olamaması… Ya da kargonun gün içinde hangi saatte geleceği…

Bu durum da haliyle birçok insanı eve bağlıyor veya evde olmadığında teslim alacak birilerini bulma gereksinimi açığa çıkarıyor.

Kargopark sayesinde, paketin istenildiği zaman istasyondaki kişiye özel dolaptan teslim alınabilmesi olanağı sağlanmış oluyor. Böylece kargo sahibi evde olmadığında kargoların şubeye geri dönmesi ve sürecin uzaması problemi ortadan kalkıyor.

Peki Kargopark nerelerde kullanılır?

  • Toplu yaşam alanı olan sitelerde

Özellikle site güvenliğinin kargo paketlerinin sorumluluğunu üstlenmek istemediği için kargoyu teslim almak istemediği siteler için çok kullanışlı bir çözümdür.

  • Ofislerde

Çalışan kesiminin büyük çoğunluğu kargolarını işyerlerine istemektedir ve bu da iş yeri için yoğun bir kargo trafiği yaratmaktadır.

  • Üniversiteler ve Yurtlarda

Özellikle kampüsü olan üniversitelerin akademik personellerinin ve öğrencilerinin kargolarının teslimi için en kolay yöntemdir.

  • Açık alanlarda

Benzin istasyonları ve metro gibi alanlardaki Kargopark İstasyonu sayesinde alıcılar, günlük hayatta yol üstünden kolaylıkla paketlerini teslim alabilirler.

  • Plazalarda

Plaza yönetimi ve çalışanlar için büyük bir rahatlıktır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Kargopark, birçok kargo firması ile entegre olarak çalışıyor ve sipariş teslimata hazır olduğunda kargo görevlisi paketi, teslim alacak kişiye en yakın noktadaki Kargopark Ortak Kargo İstasyonundaki uygun kutulardan birine kilitliyor. Sonrasında bilgilendirme mesajı ile kargonun teslim alınmaya hazır olduğu bilgisi veriliyor. Ardından kullanıcı istediği zaman TC kimlik bilgilerini doğrulayarak paketini istasyondan teslim alabiliyor.

Güvenilir mi?

Dolaplar 7/24 güvenlik kameraları ile izlendiğinden ve kişiye özel teslimat kodu olduğundan sistem oldukça güvenilir.

Aynı zamanda kargo teslimatları tek bir noktaya gerçekleştiğinden için toplu yaşam alanı olan siteler için güvenlik kontrollerini de kolaylaştırmakta. Kargo görevlilerinin sadece Kargopark noktasına erişimi olacağı için tek tek evleri dolaşma ihtiyaçları ortadan kalmaktadır. Böylelikle güvenliğin sağlanması konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Temassız Teslim ile Risk Azalıyor

Son aylarda yaşanan pandemi süreci ve bununla beraber gelen sosyal mesafe kavramıyla, kargo teslimatları konusunda da bir çekince meydana gelmeye başladı.

Özellikle internet alışverişlerinde temastan doğabilecek riskleri engelleyebilmek için temassız teslimat diye bir seçenek tercih edilmeye başlandı.

Kargo teslim sürecinde tamamen temassız teslimat olanağı sağlayan Kargopark istasyonu sayesinde hijyen korunmuş ve olası risklerin de önüne geçilmiş oluyor.