En İyi 5 Reklam Ajansı

0
3

En İyi 5 Reklam Ajansı

Günümüzde her işletmenin uzmanlaşmış olduğu bir alan bulunmaktadır. Bununla beraber bir işletmenin yönetilmesi için farklı operasyonel süreçlerinde idare edilmesi gerekiyor. Örneğin; Bir işletme, personelinin ulaşım hizmeti sağlayabilmek için dışarıdan servis hizmeti alabilir.  İşletmelerin buna benzer dış kaynaklı olarak almış olduğu bir çok hizmet bulunmaktadır.

Markalaşma konusunda ise işletmelerin ilk istikameti dijital medya ajansları olmaktadır. Dijital medya ajansları dünyada değişen trend ile birlikte çok daha önemli bir kaynak olmuştur. Çok hızlı değişen ve güncellenen dijital bir dünya bulunuyor. Bu dünyaya ayak uydurabilmek adına ajanslardan profesyonel destek almak önemlidir.

Markalar için ajansların çok önemli olduğunu söyledik. Peki, ajans seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle ajanslarında kendi içlerinde profesyonelleştiği alanlar ve sektörler olduğunu unutmamak gereklidir. Çalışacağınız ajansın referanslarına ve ihtiyacınız olan sektördeki tecrübesine göz atmanızı öneririz.

Ayrıca sizler için ilk 5 ajans incelemesi yaptık, sıralama tamamen karışık olup her ajansın çok başarılı olduğunu söylemeden edemeyeceğiz.

1- Reklam 5

Marka danışmanlığı, dijital dönüşüm, pazarlama teknolojileri gibi bir çok alanda yaratıcı fikirler üreten bir ajanstır. Toshiba, Vodafone, Volvo, Renault gibi büyük firmalara hizmet vermektedir. Campaign Turkey- Yılın Ajansı, Altın Örümcek, Müze Yaratıcı Ödülleri gibi kazanmış olduğu ödüller bulunuyor. Ayrıca web sitesi üzerinden yapmış olduğu işleri ile birlikte referanslarını inceleyebilirsiniz.

2- Markis Ajans

Yaratıcı iletişim tasarımları, web yazılım & tasarım projeleri, sosyal medya yönetimi, dijital PR ve geleneksel PR çalışmaları, medya planlama ve satınalma çalışmaları gerçekleştiren bir ajanstır. Mutlu Akü, Çaykur, Didi, Decathlon gibi büyük firmalara firmalara hizmet vermektedir. Firmanın web sitesi üzerinden referanslarını ve yapmış olduğu işleri daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

3- Görsel Projeler

Görsel Projeler 2008 yılından beri dijital medya ve pazarlama alanında hizmet veren başarılı bir firmadır. Marka danışmanlığı, pazarlama yönetimi, dijital dönüşüm süreçlerinin tüm ayağında hizmet vermektedir. Hürriyet Gazetesi, Kale, Sabancı Holding, Galatasaray Spor Kulübü gibi birçok büyük firmaya hizmet vermektedir. GorselProjeler.com üzerinden firmanın referanslarına ve daha detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

4- 1,618 Agency

Danışmanlık, Prodüksiyon, Kreatif Düşünce ve Dijital alanlarında hizmet veren bir ajanstır. Turkon Holding, TRT Çocuk, GNC Makina gibi firmalara hizmet vermektedir. Web sitesi üzerinden referanslarına ve daha detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

5- ADGO

Veri Analizi, Performans Pazarlama ve SEO alanlarında uzman olarak hizmet veren bir ajanstır. İzmir ve İstanbul’da ofisleri bulunmaktadır. Kozmoklinik, İzmir Ticaret Borsası, Uyuyan Bebekler gibi firmalara hizmet vermektedir. Web sitesi üzerinden firmanın referanslarına ve detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ajans dünyasında kendi içerisinde uzmanlaşmış farklı bir çok marka bulunmaktadır. Paylaştığımız markalar bu dünyanın içerisinde yer alan birkaç markadır. Hizmet alabileceğiniz birçok farklı marka bulunmaktadır. Her firmanın kendi uzmanlıklarını dikkate alarak ihtiyacınıza uygun firmaları tercih ederek hizmet alabilirsiniz.